Różnice między standardowymi i współczesnymi wzorami wnętrz

Projekt wnętrz odgrywa podstawową rolę w kształtowaniu wizerunku domu. Ludzie wykorzystują wielorakie motywy wystroju do dekoracji domów. Niektórzy wykorzystują konkretne tematy, aby wnętrza ich mieszkań prezentowały się w jednym stylu.

Aby wzmocnić niezwykłość własnego domu często zatrudniamy profesjonalistów zajmujących się projektowaniem wnętrz. Wzory projektowe można pogrupować na dwie klasy: tradycyjne albo nowoczesne. Jak można domyślić się, tradycyjne obejmują wykorzystanie zwykłych produktów i subtelnych barw. Tradycyjny styl naśladuje przeszłość i historię rodzimej kultury. Współczesne podejście obejmuje użycie najnowszych technologii i elementów wnętrz.

Meble i dodatki stosowane w tradycyjnych stylach są składnikami ozdobnymi. Używanie błyszczących odcieni jest wielce niezalecane. Tradycyjne wnętrza zdobione są rzeźbionymi krawędziami. Nowoczesne wykorzystują odrobinę wydłużone i proste linie, wyniesione z poziomu ziemi dla pozyskania wrażenia obszerniejszej przestrzeni. Ogranicza się także fakturę kolorów do dekoracji. Nadmiar dekoracji pozostaje usunięty.

Rodzaj materiałów stosowanych w obu typach projektów także różnią się od siebie w wysokim stopniu. W czasie kiedy w tradycyjnych wnętrzach stosuje się drewno, kamień, cegłę i tynk to nowoczesne korzystają z zaawansowanych technologicznie materiałów jak chociażby stal bądź tworzywo sztuczne. Bez trudu można spostrzec, iż tradycyjne wnętrza mają okna i drzwi o identycznym kształcie i rozmiarze. Nowoczesny wystrój nieraz stosuje bardziej energooszczędne okna, które pozwalają na docieranie do pomieszczenia większej ilości światła. Wnętrza wyglądają na bardziej przestronne.

Każdy architekt wnętrz stwierdzi, że tradycyjne i nowoczesne motywy wystroju wnętrz to zupełnie dwa różne tematy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Poradnik. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.