Japoński pomysł wnętrz

Zachodni świat przez wiele lat był głęboko zafascynowany japońskimi pomysłami wnętrz. Proste linie i stonowane odcienie tworzą zasadnicze właściwości cywilizacji japońskiej – spokój, błogość i równowagę z naturą.

Japoński projekt wnętrz uważnie używa przestrzeń i światło. Zawsze bierze pod uwagę myśl yin i yang. Oczywiście komponenty i akcesoria w jasnych odcieniach takich jak czerwony i żółty także można odnaleźć w wielu japońskich domach, ale ich użycie jest opanowane i równomierne.

W środku japońskich pomieszczeń stosuje się niewielkie oświetlenie, a tam gdzie to możliwe używa się jak najwięcej światła naturalnego. Japończycy miłują także przydomowe ogrody, które w aranżacji mają za zadanie spełnienie pożądanej harmonii z naturą.

Meble w japońskich wnętrzach są rzadkie i funkcjonalne, chociaż w większości sporządzane są w nadzwyczaj artystycznym stylu. Każde wyposażenie jest znakomite a domy japońskie ą niezmiennie czyste i dobrze utrzymane.

Pomieszczenia sypialne i mieszkalne są elastyczne i niejednokrotnie oddzielone są jedynie ruchomymi ekranami. Co ciekawe nie użytkuje się ciężkich mebli. Nawet jadalnia składa się jedynie z niskiego stołu z niewielkimi poduszkami na podłodze, które funkcjonują jako siedziska.

Duże futony wykorzystuje się do spania a podczas dnia przechowywane są w postronnym miejscu, ażeby zapewnić jak największą przestrzeń bytową. Wyłącznie poprzez uczenie się japońskiej kultury i stylu życia projektant wnętrz może poznać pojęcia japońskiego stylu wnętrz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Poradnik. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.